Στην Πρέμιερ Λιγκ η Λούτον μετά από παράταση και πέναλτι!

Το τελευταίο εισιτήριο για την πρώτη κατηγορία της Αγγλίας πήρε η ομάδα του Ρομπ Έντουαρντς.

Ο Κλαρκ άνοιξε στο 23’ το σκορ μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Αντεμπάγιο, ενώ οι δύο κορυφαίοι παίκτες της Κόβεντρι, ο Χάμερ με τον Τζιόκερες, συνδυάστηκαν για το γκολ του πρώτου που έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 66'.

Online σεμινάριο αθλητικής δημοσιογραφίας με τους Premierleaguefans!

Το ματς οδηγήθηκε σε παράταση, στην οποία το 1-1 παρέμεινε, αφού ο Όλιβερ αποφάσισε να ακυρώσει το γκολ του Τέιλορ στο 26ο λεπτό του έξτρα χρόνου, επειδή ο τελευταίος χρησιμοποίησε το χέρι του για να πάρει τη μπάλα πριν σκοράρει. Στα πέναλτι επικράτησε η Λούτον με 6-5.

Ο τελικός των πλέι-οφ της Τσάμπιονσιπ είναι το πιο προσοδοφόρο ματς στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο, περισσότερα εδώ.