Αρτέτα μετά την ήττα από τη Βίλα: «Έπρεπε να βάλουμε 5 γκολ»

Ο Ισπανός προπονητής έκανε δηλώσεις μετά από το αρνητικό αποτέλεσμα κόντρα στους Villans.

Η τοποθέτηση του Μικέλ Αρτέτα μετά την εντός έδρας ήττα με 0-2 από την Άστον Βίλα του Ουνάι Έμερι:

«Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένα από τα καλύτερα που έχουμε παίξει απέναντι σε τοπ ομάδα για φέτος. Θα έπρεπε να έχουμε σκοράρει τρία, τέσσερα ή πέντε γκολ, αλλά δεν πετύχαμε κανένα.

Δυσκολευτήκαμε να φτάουμε τη μπάλα σε συγκεκριμένα σημεία του γηπέδου και ήμασταν πολύ τσαπατσούληδες με τη μπάλα. Μετά δεχτήκαμε ένα γκολ με πολύ άσχημο τρόπο και σαν να μην έφτανε αυτό, δεχτήκαμε ακόμα ένα γκολ.

Ήταν μια ήττα που μας πόνεσε πολύ. Πιστεύω ότι έπρεπε να πετύχουμε τρία, τέσσερα ή πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο, οπότε θα ήταν ένα τελείως διαφορετικό ματς. Δεν το κάναμε και πρέπει να το αποδεχτούμε, να πούμε συγχαρητήρια στον αντίπαλο που μας κέρδισε και να προχωρήσουμε. Πρέπει να αντιδράσουμε».

Η βαθμολογία της Πρέμιερ Λιγκ αυτή τη στιγμή, εδώ.